Pápai Joci dalszerzők napi szólókoncertje egykori iskolájában, a tatabányai Kereskedelmi, Vendéglátó és Idegenforgalmi Technikum és Szakképző Iskolában
Pápai Joci Balázs János-díjas roma származású magyar énekes és dalszerző, a 2017-es és a 2019-es Eurovíziós Dalfesztivál magyarországi előválogatójának győztese, a 2017-es Eurovíziós Dalfesztivál kijevi döntőjének nyolcadik helyezettje lett Origo című dalával, amelynek zenéjét és szövegét is maga készítette. Bátyja hatására már 4 évesen elkezdett gitározni, dalokat írni. Fejlődése során hatással volt rá a 60-as, 70-es évek zenéje, a rock, a pop, soul, R&B zenei stílus. Eddigi karrierje során számos jól ismert hazai szerzővel és előadóval dolgozott, alkotott együtt, többek között, Caremellel, Majkával és Szabó Zével. Televíziós műsorvezetőként is ismert: 2024-ben az RTL Kalandra fal! című műsorát vezeti Majkával, továbbá az X-Faktor 12. évadában Miller Dávid műsorvezetőtársa. A dalszerzők napjához kapcsolódó rendhagyó zenei projektben egykori iskolájába, a Tatabányai Szakképzési Centrum Kereskedelmi, Vendéglátó és Idegenforgalmi Technikum és Szakképző Iskolába látogat, hogy találkozzon a mai diákokkal.
„Fiatal, kiforratlan és nyers voltam, nekem időre és tudatosságra volt szükségem a pozitív változáshoz, de nyilván a sok nehézség is befolyásolt. Kellett az akarás, hogy fejlődőképes legyek, és ne adjam fel, ne álljak meg a dalok írásában. A folyamatos gyakorlás és a színpadi jelenlét, a hit, a zene szeretete segített a céljaim, a vágyaim elérésében” – fogalmazott karrierjének elejére visszatekintve egy korábbi Bors interjúban.
A dalszerzők napját Magyarországon minden évben október 8-án tartják. Először 2018-ban az Artisjus Egyesület hívta életre azzal a céllal, hogy felhívja a közönség figyelmét a zenei produkciók mögött dolgozó dalszerzőkre, zenei alkotókra, az értékteremtő munkájukra, és a dalok értékközvetítő szerepére. A dátum azért októberben van, mert 1965-ben, a kultikus Bosch klubban ekkoriban játszották először közönség előtt az első magyar nyelvű rockdalt, Bródy János és Szörényi Levente Óh, mondd című dalát az Illés-együttes előadásában. Ez az esemény hatalmas lendületet adott a hazai könnyűzene fejlődésének, és mint ilyen, áttételesen a népszerű koncerthelyszíneket és fesztiválokat megtöltő mai magyar szerzők és előadók sikerinek is előfutára volt.
Categories: #kösziadalt, Dalszerzők Napja