Április 11-én, a magyar költészet napján indul útjára a Dalszerző Podcast, amelynek célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a magyar dalszerzőkre és a kreatív alkotás folyamatára a mesterséges intelligencia korában.
A sorozat első epizódja a költészet és a zene kapcsolatát járja körül: vajon édestestvérek vagy „csak” közeli rokonok? A kérdésre három különböző generáció, de egy tőről fakadó zenei világ képviselőjével, Palya Beával, Gryllus Dániellel és Nóvé Somával keressük a választ. A beszélgetés fókuszában a költészet és a népművészet mint a a könnyűzene forrásai állnak.
A Dalszerző Podcast kiindulópontja az a kulturális felismerés: az emberiség történetében soha nem látott mértékű kihívás előtt áll az anyanyelv zenei párja – a dal. A dal, amely éltet, közösséget teremt, és emberi minőséget közvetít. Éppen ezért célunk, hogy a 2025-ben – A Magyar Dalszerzés Évében – még hangsúlyosabban képviseljük a dalszerzők munkáját, és reflektorfénybe állítsuk az ihletett, emberi alkotást.
A podcast műsorvezetője Péczeli Dóri rendszeresen jelentkezik majd új tartalmakkal, izgalmas kérdésekkel és meghívott vendégekkel.
Kövessetek minket a Spotify csatornánkon!

A Magyar Dalszerzés Éve mozgalom a magyar dalok szeretetén és a szerzőik iránti tiszteleten alapul. A mozgalom e szeretet és tisztelet aktív, nyilvános kifejezése. A mozgalom egyéni és közösségi önkéntességen, valamint szabad önkifejezési formán alapul. Ne várj másra, ha ez számodra is fontos ügy, most mutasd meg! Csatlakozz önkéntesen és fejezd ki szabadon szeretetedet! Mi mutatunk példát, adunk hozzá logót és ötleteket.
Categories: 2025: A Magyar Dalszerzés Éve, Hírek, Podcast