Karol G-t plágiummal vádolták, majd bocsánatot kértek tőle

2026. február 20.

Rónai András

Számos hasonló plágiumügy van, mint amivel a latin pop sztárja, Karol G szembesült. Két producer, Ocean Vibes és Alfr3d Beats azzal vádolta, hogy Gatúbela című, 2022-es számában az ő Punto G című daluk „lényegi elemeit” használta fel. A per gyorsan véget ért: a Gatúbela producere, DJ Maff benyújtotta a bíróságnak a session fájlokat, amiket két héttel azelőtt hozott létre, hogy a Punto G megjelent.

Ami különleges, hogy Ocean Vibes és Alfr3d Beats a bizonyítékok láttán nemcsak ejtette a vádat, hanem több platformon, nyilvánosan bocsánatot is kértek „az elhibázott, a nagy nyilvánosság előtt tett” állításai miatt, és „a legjobbakat kívánták” Karl G-nek és DJ Maffnek. „Ez nagyon ritka a plágiumügyekben: a megvádolt zenészek gyakran panaszkodnak arra, hogy a hamisnak bizonyuló vádaknak semmilyen következménye nincs a vádaskodók számára” – írja a Billboard. A perek gyakran nem ítélettel, hanem a vád visszavonásával érnek véget, de a részletek rejtve maradnak a nyilvánosság előtt (miközben a vádakról általában írnak a lapok, főleg ha nagy slágerekről van szó) – a bocsánatkérés pedig végképp rendkívül ritka.

A Billboard szerint lehet, hogy a két felperes nem őszinte bűnbánatában tette ezt most meg, hanem Karol G ügyvédei kényszerítették ki belőlük; a lap arra tippel, hogy azzal fenyegethették meg őket, hogy bocsánatkérés hiányában megpróbálják rájuk terhelni a perköltséget, ami szerzői jogi ügyekben könnyebben elérhető, mint más perek esetében.

Bejegyzés megosztása
plágiumper